התקשרו אלינו +49 1234 5678 9

תמיכה

4 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתקנו לילדכם פלפון

סמארטפון

4 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתקנו לילדכם פלפון

 

בעולם דיגיטלי הגדל והולך, שאלת רכישת טלפון לילדכם חשובה לא פחות מאשר מתי (או האם) לקנות לילדכם מכונית. טלפונים סלולריים יכולים להיות מצילי חיים עבור משפחות עסוקות שמנסות לתאם את לוחות הזמנים של העבודה והלימודים ופעילויות חוץ-לימודיות. ובכל זאת, סיפורים על בריונות ברשת וסקסטינג גורמים להורים רבים לפחד לקחת את הזינוק הזה. להלן ארבעה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתביאו טלפון לילדכם.

 

מדדו את בגרות ילדכם

ילדים הם כולם פרטים, והגיל אינו חשוב כמו בגרות. אולי בן השלוש-עשרה בקושי מצליחים לזכור לעשות את שיעורי הבית שלהם ונלחמים בכם בכל פעם שאתה מבקשים מהם לכבות את משחק הווידיאו שלהם. אבל ילדכם בן העשר נמצא בראש בית הספר ומעדיף לקרוא מאשר לראות סרט. הילד בן העשר הוא ככל הנראה המועמד הטוב יותר לטלפון.

אם אתם שוקלים למסור לילדך טלפון, זיכרו כיצד הוא מנהל תחומים אחרים בחייו. אם הם נכשלים בהגבלת זמן המסך שלהם במשחקי וידאו או מכשירים אחרים, הם עשויים גם להתקשות להשתמש בטלפונים שלהם בצורה אחראית. לילדים שלמדו להשתמש בסוגים אחרים של טכנולוגיה בצורה בריאה, יש סיכוי נמוך יותר להשתמש בטלפון לרעה.

 

הגדירו הנחיות ברורות

לקנות לילדכם טלפון זה כמו לקנות להם מכונית. אתם לא פשוט מוסרים מכונית מבלי לוודא שילדכם שלכם יודע להשתמש בה בצורה אחראית. כך גם במקרה של סמארטפונים.

דברו עם בני הנוער שלכם על “אזרחות דיגיטלית.” זה כולל נימוסים בסיסיים ברשת, קביעות של פוסטים מקוונים ונושאים כמו בריונות ברשת, סקסטינג והתנהגות דיגיטלית מסוכנת אחרת. חלק משירותי החינוך הקהילתי מציעים שיעורים באזרחות דיגיטלית שאתם וילדכם יכולים לקחת.

הורים רבים מוצאים שעריכת חוזה עם ילדם שמפרט כיצד ישתמשו בטלפון ומה ההשלכות של שימוש לרעה בו, כדבר מועיל. חוזה זה אמור לכלול דברים כמו כמה בכמה אינטרנט ילדכם יכול להשתמש בחודש ומתי הוא יכול להשתמש בטלפון שלו ומתי הוא צריך להיות כבוי (לדוגמה בזמן ארוחת הערב ושעת השינה). אתם יכולים למצוא דוגמאות לחוזים אלה ברשת ואז להתאים אישית אחד כזה שיתאים למשפחתכם.

 

שמרו על קווי תקשורת פתוחים

אם חברו של ילדכם מפרסם מחשבות אובדניות במדיה החברתית או שמישהו מנסה לשלוח לילדכם סקסט, אתם כמובן רוצים לדעת על כך. לרוע המזל, בני נוער רבים אינם מספרים להוריהם על הדברים האלה מכיוון שהם חושבים שהטלפונים שלהם יילקחו. מומחים ממליצים שכדאי לשוחח עם ילדכם לגבי מה לעשות כשהם רואים לגבי דברים ברשת וליידע אותם שהם יכולים לדבר איתכם מבלי לפחד להיענש. ישנם גם כמה סוגים של אפליקציות להורות העוזרות לעדכן אותך בידע אודות הפעילות המקוונת של ילדכם.

אם יש לכם ילד צעיר יותר שזקוק לטלפון למטרות תקשורת, אך אינו מוכן להיחשף לעולם הרחב של האינטרנט, שקול להביא להם טלפון ישן (ללא אינטרנט) או טלפון המיוצר במיוחד לילדים.

 

ביטוח

כמובן, עליכם להסביר לילדכם כיצד לטפל בטלפון שלהם, הם עשויים להפיל אותו אפילו עם הכוונות הטובות ביותר. ביטוח יכול לחסוך לכם הוצאות וטרחה מרובה. מומלץ גם להפעיל תוכנת מעקב כמו “מצא את האייפון. ובכל זאת אם אתם מחפשים מעבדת תיקון אייפון בתל אביב לחצו על הקישור.