וילונות אינם מיועדים רק להגנה מהשמש אלא גם בשביל קישוט וריענון הבית. הצבעים והדוגמאות שבחרתם קובעים את מראה החדר. עליכם לדעת גם שפיסת העיטור היפה הזו היא קרקע לגידול חיידקים, טרמיטים ואבק. מומלץ לנקות את הוילונות כל שלושה חודשים. אם אתם סובלים מאסטמה או אלרגיות עליכם לשים לב במיוחד לניקוי הוילונות. בכל פעם שהוילונות נפתחים או נסגרים, אבק ופסולת מתפזרים ברחבי הבית.

לפני שתתחילו לנקות אותם, עליכם לדעת את סוג הבד של הוילונות ולבחור את השיטה המתאימה לוילון שלכם. אם אינכם בטוחים או לא רוצים להסתכן,ניקוי וילונות יוחאי  ישלחו אליכם שירות ניקוי וילונות מקצועי , סביר ואמין. לפני הזמנת ניקוי וילונות אנו ממליצים לכם להחליט איזה סוג ניקוי אתם צריכים. אם יש לכם אסטמה, ילדים או שאתם בהריון, ביחרו ניקוי וילונות רטוב מפני שניקוי וילונות יבש עלול לגרום להתקפי אסטמה או לגרום למחלות נשימה.

אתם עדיין קוראים, אז אנו מניחים שאתם רוצים להתמודד עם ניקוי הוילונות בעצמכם. הנה כמה טיפים עבורכם.

 

ניקוי יבש בלבד: אנו בהחלט ממליצים לכם לקחת אותם לניקוי יבש. אבל אם הם ישנים ואתם כבר מתכננים להחליף אותם, תוכלו לקחת את הסיכון ולשטוף אותם. קחו בחשבון ששטיפה עלולה להרוס אותם לחלוטין. אם תחליטו לקחת סיכון זה, שיטפו את הוילון במכונת הכביסה בעדינות באמצעות מים קרים. תלו אותם מייד במקום כדי למנוע מקמטים בבד. אל תייבשו אותם במייבש או על מתקן ייבוש.

 

וילונות שקופים: כדי שיישארו בהירים ונקיים עליכם להוסיף עמילן כביסה יחד עם חומר ניקוי הכביסה. כוס עמילן אחת לנגלה תשאיר את הוילונות בהירים. כשאתם שוטפים וילונות שקופים, אל תתנו למכונה לבצע יותר מ-600 סיבובים והשאירו את טמפרטורת המים מתחת ל 30 מעלות צלזיוס.

 

וילונות פליסה: עבור וילונות אלו תוכלו לבצע את אותו נוהל כמו עם וילונות שקופים. ניתן לסובב אותם 800 סיבובים. אל תתנו להם להתייבש במכונת הכביסה. תלו אותם חזרה במקום מייד.

 

וילונות חרוזים: אם יש לכם וילונות חרוזים או קונכיות, אתם לא יכולים להוריד ולשטוף אותם מסיבות רבות. הם מסתבכים סביב עצמם ומתפרקים תוך כדי השטיפה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשטוף אותם במקום בו הם תלויים. תלו סדין מאחורי הוילונות והניחו מגבות על הרצפה מתחת. מלאו בקבוק ריסוס עם 2 כוסות מים חמים ו 2-3 טיפות של חומר ניקוי נוזלי. רססו את הוילונות מלמעלה למטה. נגבו אותם במטלית לחה ותנו להם להתייבש.

 

יש כמה דרכים לשמור על וילונות במצב טוב ביומיום. לפני שמתחילים לנקות את החדר, תנו לוילונות ניעור טוב בכדי להוציא מהם את האבק. תנו לאבק לרדת לרצפה ואז תשאבו אותו. כשאתם מבצעים ניקוי חודשי השתמשו במברשת של שואב האבק כדי לשאוב את כל הלכלוך והאבק שבוילון שלכם.

Leave a Reply