אחד החידושים בתחום המרת אנרגית השמש לחשמל הם המערכות הסולאריות אבל בו זמנית אפשר בהחלט להזכיר כאן גם גג סולארי ואת היתרונות והתועלות הכלכליות שאפשר להניב מכך.

רוצים להפוך את הגג שלכם למקור של הכנסות פאסיביות בלי להתאמץ? הנה כמה דברים על הגג הסולארי שלכם ואיך הוא יכול לתרום לכם בכל היבט אפשרי.

רוצים גג סולארי שעליו תותקן מערכת סולארית? הנה כמה דברים שיידרש מכם להביא בחשבון

גג סולארי שעליו תותקן מערכת סולארית ידרוש מכם לפחות 40 מ"ר וגג פנוי, הדבר הזה חשוב היות שאם יהיה לכם גג קטן יותר לא תוכלו להניח את הלוחות על המבנה ובסופו של דבר גם לא להפגיש את המערכת עם השמש ובסופו של דבר להמיר את השמש באנרגיית חשמל.

כאמור, כל אדם שירצה גג סולארי עם מערכת סולארית שתביא תועלת מחיוב כי כל עשר מ"ר יאפשר התקנה של לפחות אחד קילו וואט.

בכל אופן, ההמלצה להקים מערכת המושתת על 5 קילו וואט – זאת כדי לייצר רווח ותועלת מהמערכת. ( לידיעה, כל 1 קילו וואט מותקן יכול לספק לכם בסביבות התשעים ₪ אז כאן ההחלטה נתונה בידיכם).

האם כל גג מתאים לצרכי התקנת המערכת החדשה?

רוצים לחסוך באנרגיה ולתעל אותה גם לחסכון בחשמל? החדשות הטובות הן כי ניתן להתקין/ להשיג גג סולארי על כל סוג של גג החל ברעפים, גג של בטון, פחים ועוד.

כן זה בהחלט יכול לתת לכם את המענה לא משנה איזה סוג של גג יש לכם ובפרט שתבחרו מתקנים בעלי ניסיון ומוניטין בתחום ובו זמנית תוכלו לקבל את האישור שאתם בכיוון הנכון.

כמה זמן לוקח להתקין מערכת סולארית על גג?

ההתקנה עצמה יכולה לקחת עד שלושה ימים אם כי התהליך הבירוקרטי ייארך והוא זה שיכול להאריך את התהליך נוכח האישורים וההתנהלות מול חברת חשמל, משרד האנרגיה לרבות משרד הפנים. בגדול, קבלת האישור תתאפשר לאחר כשלושה שבועות ועד שבעה שבועות ועוד כחודש וחצי עד שיתקבל אישור לגבי חיבור המונה למערכת החשמל.

Leave a Reply