מלבד לחסוך לכם הרבה כסף בחשבונות אנרגיה, לספק לביתכם בידוד וזרימת אוויר טובים יותר ולהוסיף לעיצוב הכללי של הבית שלכם, ניתן להתקין חלון חדש גם ללא עלות שכירת מתקין מקצועי. אם אינכם בטוחים לגבי כישוריכם, אולי עדיף להשאיר את המשימה לאנשי המקצוע, אך אם ברשותכם הציוד הולם וקצת מושג לגבי עבודות הבית, עקבו אחר מדריך זה והשלימו את המשימה בהצלחה.

הכינו את שטח העבודה ואספו את המידע הנדרש

ראשית, הכירו היטב את השטח. בצעו את כל המדידות של הגובה, הרוחב ואורך של החלון הקיים וודאו שהדגם החדש מתאים. החליטו אם אתם מתכוונים לשמור על מסגרת החלון הישן ולהחליף רק את הזכוכית או לבצע החלפת מסגרת מלאה.

 

התאמות קטנות במרחקים ניתנות לפיצוי עם חתיכות ברזל, אך הבדלים גדולים יותר מצריכים החלפת מסגרת מלאה. למדידה מדויקת ביותר, מודדים כל ממד בשלושה מקומות שונים באמצעות סרט מדידה. מומלץ לבצע את המדידה לפני שהולכים לרכוש דגם חלון חדש.

חלצו והסירו את החלון הישן

כדי להימנע מקניית קבוצה חדשה של חלקי עצירה עבור חלון חדש, תוכל להשתמש שוב בקיימים. השתמשו בסכין, כלי עזר וכלים מתאימים שונים כדי להסירם מבלי לפגוע בהם או שימו מילוי עץ כדי לתקן חתיכות אם הנזק מתרחש בכל זאת. לפני שאתם מחברים אותם למסגרת החדשה, השתמשו בצבע כדי לכסות סדקים.

ייתכן שתרצו לצבוע את המסגרת מחדש גם כן, במיוחד אם תחליטו לשמור על המסגרת הישנה. בשלב הבא עליכם להוציא את מסגרת השמשה הפנימית ולהסיר את המסגרת החיצונית באותו אופן. אם יש שרשראות או מיתרים נוספים, השתמשו בצבת כדי להסיר אותם. אם החלטתם לשמור על המסגרת הישנה, דאגו לנקות אותה היטב לפני שתניחו את זכוכית החלון החדשה. זה מתייחס במיוחד להסרת עץ סדוק, תיקון נזקים קטנים יותר והסרת ברגים או מסמרים שנותרו.

התקנת דגם החלון החדש

עליכם לשמור את סט חלקי העצירה החיצוניים בעת הסרת החלון הישן. עכשיו אתם יכולים להשתמש בהם כדי לנווט בחלון החדש, פשוט שימו סיליקון לאורך לפני כן. מרכזו את מסגרת השמשה בתוך המסגרת והחליקו אותם באטיות בעוד אתם משעינים אותם על מעצורי הפגוש. מקמו את החלון החדש והשתמשו בברגי הרכבה כדי להתאים אותו כראוי.

לאחר השלמת ההליך, החלון צריך לנוע בצורה חלקה.

לחלונות כפריים ומודרניים מעוצבים בעלי בידוד רמ A++ צרו קשר עם מרווין

 

Leave a Reply