מבין כל הפרטים החשובים ביותר נודעת מצוות הנחת התפילין ועדיין, אם רוצים לבצע אותה נכון, מה חשוב לדעת או לעשות? כיצד מתייחסים אל תפילין של ראש ביחס לשאר החלקים? כאמור, מגיל שלוש עשרה, מגיע הילד למצוות ושם הכול מתחיל, שם הוא צריך לבחור תפילין מתאימות וכשרות שישמשו את האדם על פי ההלכה כך שהמצווה לא תלך לחינם.

איך קונים תפילין? כל המידע לפניכם

כיום יש מגוון של תפילין על כל חלקיו החל מבחירת תפילין של ראש ועד לרצועות ואפילו לבתי התפילין. לכל חלק יש משמעות רבה וכן חלק קריטי ביותר בגין התפילין המהודרות והיוקרה שהן אמורות לשדר בפועל.

מאיפה כדאי או מומלץ לרכוש? בעיקר מחנויות בעלות שם או לרוב ארגונים מוכרים בתחום, חסידות כזו או אחרת ואפילו סופרי סת"ם שיכולים בוודאות לספק לכם תפילין כשרות לרבות תפילין של זרוע או תפילין של ראש כשרים ומהודרים ברמה הגבוהה ביותר.

מה צריך לדעת לפני שקונים תפילין?

כפי שכבר צוין, לא משנה באיזה חלק מדובר בין אם אלו הן תפילין לזרוע ובין אם תפילין לראש, כל חלק וחלק ראוי שיהיה ניתן לרכוש אותו אך ורק במקומות כשירים לכך כך ששום חלק מהתפילין לא תהיינה פסולות ותגרורנה אתכם לעשיית מצווה לבטלה.

לכן, אם אתם מחפשים לרכוש תפילין איכותיות, חשוב מאוד לדעת מי מוכר לכם את התפילין, האם הוא עשוי מעור דק או עבה של בהמה גסה? לרוב, ההמלצה היא לרכוש תפילין העשויות מבהמה גסה, הן תמיד תהיינה מהודרות יותר ותספקנה לכם את מלוא האחריות כי אכן מדובר בתפילין כשרות ולא חלילה פסולות.

כמו כן, התפילין העשויות מעור של בהמה גסה תאפשרנה לכם להיות רגועים נוכח העובדה כי מדובר ביריעת עור אחת חזקה ולא כמה חלקי עור שלא תמיד יעשו את העבודה ויפגמו באיכויות התפילין שלכם.

עם זאת, חשוב לומר כי גם תפילין בעלויות זולות יותר ועם עור בהמה דק יספקו את התשובה אבל לא ייחשבו מהודרים כמו תפילין המושתת על עור הבהמה הגסה.

 

 
Tefilineli

Leave a Reply