אם תשאלו כל בעל דירה הוא לבטח יודע בפניכם על אחד מהדברים הנעימים פחות וזו התחושה של להתהלך בבית שמתחת לרגליים מצויים מים כלואים. כן, זה יכול לקרות בכל נכס ובכל זמן והסיבות לכך הן לא רק בעיות של איטום אלא גם פיצוץ של צנרות מתחת לרצפה עצמה והתוצאה הצפה בכל חלקי הבית.

אז מה באמת עושים? איך מונעים את זה מראש ומה קורה שהנזק כבר קרה? אחד מהתרחישים היותר מסוכנים זה מים כלואים שיכולים בבוא היום לגרום לנזקים שיהיה קשה מאוד לתקנם ואף במעמד מכירת נכס להיתקל בזה כאשר שווי הנכס ייפגע. רוצים שזה לא יקרה לכם? אולי כדאי לכם לקרוא על אודות ייבוש חול מתחת לריצוף.

מים מתחת לריצוף – למה זה קורה?

אחד הגורמים העיקריים לרטיבות שמקורה מתחת לריצוף קשורה במים הכלואים. כאמור, הצנרת ברובה מונחת מתחת לריצוף ושם ברוב הפעמים תתנקז הבעיה. אז אם קיים סדק בצנרת המצוי מתחת לריצוף או כל פגם אחר זה בהחלט יכול לגרום לשלולית והשארת המים עומדים כך שלא יוכלו להתאדות ובמהרה פולשים והורסים כל חלקה טובה בבית, מה עושים? מדברים על ייבוש חול מתחת לריצוף ופותרים את הבעיה אחת ולתמיד.

איך מייבשים את המים מתחת למרצפות?

ייבוש חול מתחת לריצוף ידרוש מכם לפני הכול לאתר את הבעיה באמצעות חברה מקצועית שמבינה בתחום, מגיעה עם הציוד ויודעת ללא שבר והרס לאתר את הבעיה ולמגר אותה עד תום.

לאחר זיהוי המיקום של הנזילה אפשר לקחת את זה צעד אחד קדימה ולמגר לאלתר את האריחים שנפגעו, את הנפיחויות בקיר ואת קילוף הצבע והטחב שהצטבר. ראשית, בעלי המקצוע יגיעו עם ציוד משוכלל שיכלול בתוכו תנורי אינפרה, סופח לחות, מפוחים ועוד ציוד אשר באמצעותו יבדקו את רמת הלחות שתעיד גם על המים העומדים ומשם המלאכה תהיה קצרה יותר.

בשלב הסופי והבא יתבצע מיפוי של האזור כאשר כל התהליך יתנהל ללא הרמה או פגיעה במרצפות. הייבוש כאמור יתבצע באמצעות אוויר חם (מזכיר פעולת מייבש שיער) מתחת לריצוף כך שהחול הרטוב יתייבש

Leave a Reply