מפוחי אוויר חם ומחממי אוויר אולי נשמעים אותו הדבר, אך הם שונים מאוד. בעוד שניהם מכשירים חשמליים המייצרים חום, הם משתמשים בחום זה בדרכים שונות. מפוח אוויר חם עושה בדיוק את זה: הוא מפזר אוויר מחומם לסביבה. תנורי האוויר פועלים אחרת, בכך שתפקידם העיקרי הוא יצירת חום. כך שניתן לכוון מפוחים של אוויר חם למקום ספציפי, ואילו מחממי אוויר נוטים להסתמך יותר על הכוח הצנטריפוגלי בכל מה שקשור להעברת חום למקום בו הוא נחוץ. בעוד שמחממי האוויר פשוט משתמשים בחום שהם מייצרים כדי לחמם את הסביבה, מפוחי אוויר חם דוחפים את האוויר המחומם ישירות לחלל.

מפוחי אוויר חם

מפוחי אוויר חם הם דרך פשוטה מאוד לייצר רמות שונות של טמפרטורה גבוהה. הם פועלים כך שהם מאפשרים לאוויר לעבור דרך אלמנט מחומם מובנה או לרוחבו. זה מעלה את הטמפרטורה של האוויר כשהוא עובר. למרות ש מפוחי אוויר חם  עם גוף חימום נפוצים בעיקר במסגרות ביתיות, ניתן להשתמש בהם גם במיקומים תעשייתיים ומסחריים.

ניתן להשתמש במפוחים לא רק לחימום בסיסי של חדר או סביבת עבודה, אלא גם לייבוש צבע ו / או ציפויים על חלקים טריים שיצאו מייצור.

זהו אחד היתרונות העיקריים במפוחי האוויר החם, מפני שהכוונון הישיר והממוקד של אוויר מחומם יכול להיות שימושי מאוד. מפוחי אוויר חם הם בעלי עיצוב פשוט המכיל את מקור האוויר וגם את אלמנט החימום. זו הסיבה שיש בשוק מגוון כה רחב של מפוחי אוויר חם. החל מגרסאות ידניות קטנות עד לסוגים תעשייתיים גדולים יותר, מפוחי אוויר חם הם יעילים ביותר בכל הקשור לייצור והפצת חום.

מחממי אוויר

חימום מסוג זה אינו כולל צורת אספקת אוויר. במקום זאת, הוא מגיע רק עם רכיב חימום. לעתים קרובות משמעות הדבר היא הוספת סוג של אספקת אוויר חיצונית בנוסף למחמם האוויר שלכם. הבעיה עם מחממי האוויר היא שבלי דרך הישירה להפיץ את החום שהם מייצרים, זה יכול לקחת הרבה יותר זמן לחמם כל סוג של חלל.

זו הסיבה שהם משמשים בדרך כלל בסביבות קטנות, סגורות ועצמאיות יותר.

אמנם לתנורי אוויר יש ערך רב בסביבה ביתית, אך לעיתים קרובות הם אינם מתאימים לסביבות תעשייתיות ומסחריות. הסיבה לכך צריכה להיות איזון נכון בין גודל החדר לקצב חילוף החום. בעוד מפוחי אוויר חם מתפקדים על ידי אילוץ אוויר מחומם לחלל, מחממי האוויר הרבה יותר איטיים.

כשאתם שוקלים את אפשרויות החימום שלכם לסביבה כלשהי, חשוב שתשימו לב לדרישות אותו שטח. בעוד שסביבות רבות יוכלו לעשות שימוש מיטבי במחמם אוויר בגודל טוב, העובדה היא כי מפוחי אוויר חם יכולים להיות בעלי ערך רב בהרבה. עם הפצת חום מקומית ושליטה רבה יותר על אופן מיקומו של החום, ניתן לשלוט בחללים מסחריים וביתיים בצורה יעילה הרבה יותר באמצעות מפוח האוויר החם הנכון.

Leave a Reply