האיזון הנכון של חומרים מזינים חיוני להאכלה בריאה של חיית המחמד שלכם. בעלי חיים זקוקים לשילוב יומי קפדני של חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים על מנת לתפקד היטב.

תזונה מאוזנת אינה מקרית – יצרני מזון לחיות מחמד עובדים קשה כדי לקבוע את הנוסחה המדויקת שנכנסת למוצרים שלהם, כך שהם מספקים את כל מה שחיית המחמד שלכם צריכה על בסיס יומי.

חנות אוכל לחיות באר שבע מספקת מזונות המיועדים לשלבים ספציפיים של החיים (כגון לגורים או לבוגרים), כמו גם תזונה היפואלרגנית ופורמולציות אחרות שפותחו על מנת לשלוט במצבים בריאותיים ספציפיים כמו מחלות לב, מחלות כליות וכו'.

לכל רכיב תזונתי בתזונה יש מטרה

ללא תזונה מספקת, לא ניתן לשמור על טונוס השרירים, לבנות ולתקן שרירים, שיניים ועצמות, לבצע פעילויות יומיומיות רגילות בקלות או להילחם בזיהום. חלבונים מספקים מקור אנרגיה ומסייעים בתפקוד השרירים ובגדילתם.

שומנים מספקים אנרגיה, מסייעים לתפקוד המוח ושומרים על העור והפרווה מבריקים ובריאים. פחמימות מספקות מקור לאנרגיה מהירה המאפשרת לכלב שלך להיות פעיל ואנרגטי. ויטמינים ומינרלים נחוצים להתכווצות השרירים ולהולכה עצבית והם פועלים למניעת מחלות.

טונוס שרירים ומצב הגוף

כל תא בודד בגוף מורכב מחלבון, שהוא חלק בלתי נפרד בבניית עור, שיער, שרירים, איברים ורקמות אחרות. חלבון נחוץ כדי לתקן תאים פגומים וליצור תאים חדשים. חלבון חשוב במיוחד עבור בעלי חיים צעירים, בוגרים, וחיות מחמד הרות.

החלבונים בתזונה מאפשרים לחיית המחמד לבנות ולשמור על שרירים חזקים, ומסיבה זו אחד המרכיבים הראשונים על תווית אוכל לחיות באר שבע הוא מקור חלבון (עוף, בקר וכו').

בריאות העור והשיער

בעלי חיות מחמד רבים יודעים שפרווה עשירה ומבריקה מעידה על מצב בריאותי טוב. הסיבה לכך היא הקפדה על האיזון הנכון של חומצות שומן אומגה 6 ואומגה 3 שמגנות על בריאות העור וייצור שיער עם ברק יפה.

עור יבש יוביל לשיער שמתפצל ונושר בקלות, נשבר בקלות, ולמזונות עם חומצות שומן אומגה 3 נאותות יש השפעה אנטי דלקתית להפחתת גירוד וגירויים אחרים הנגרמים מאלרגיות או מתנאים סביבתיים (כמו רמות לחות נמוכות בחורף).

 

Leave a Reply