ישנן שתי שיטות עיקריות לניקוי שטיחים של מגורים בבאר שבע. השיטות האלו נקראות ניקוי יבש או ניקוי באדים. הרבה אנשים חושבים שניקוי יבש לשטיחים זה כמו ניקוי יבש לבגדים שלך. אז זהו שלא, כל השיטות לניקוי שטיחים כוללות מים. כרגע ישנן 3 דרכים אפשריות לניקוי יבש של שטיחים.

 

השיטה הראשונה היא ניקוי בעזרת קצף יבש, שמים שמפו על השטיח שמאפשר לו להתייבש ולאחר מכן אפשר לשאוב אותו. דמיינו שאתם מורחים שמפו על השיער שלכם, נותנים לו להתייבש ואז מנסים לשאוב אותו! להעסיק חברת ניקוי שטיחים שמשתמשת בשיטה הזו תשאיר את השטיח שלכם עם שאריות של סבון עליו. לכן, שיטה זו אינה יעילה.

השיטה השנייה היא ניקוי כימי יבש, זהה לניקוי בעזרת קצף יבש. החומר הכימי היבש עם סמרטוט מבד אמור לספוג את הלכלוך. השיטה הזו היא יעילה כמו לקחת מגבת ובעזרתה להוציא את הלכלוך מהשטיח.

השיטה האחרונה היא פיזור תרכובת סופגת שנראית כמו נסורת, ישנה מכונה שמברישה את התרכובת הזו לתוך השטיח ובתיאוריה הלכלוך אמור להיספג לתוך התרכובת וכשהתערובת מתייבשת השואב אבק אמור לספוג את הלכלוך. אך השטיחים לא נשטפים כל כך בקלות ולכן, גם זו שיטה לא יעילה.

 

רק חברות ניקוי שטיחים בבאר שבע הטובות ביותר משתמשות בשיטת ניקוי באדים המומלצת על ידי איגוד המכבסות בישראל. ניקוי באדים זה בעצם ניקוי במים חמים שמגיעים לטמפרטורה של 210 מעלות בלחץ גבוה לשטיפה יסודית של סיבי השטיח. תהליך זה מוציא את הלכלוך, החיידקים וקרדית האבק מהשטיחים ומותיר אחריו ריח נעים של פרי הדר.

Leave a Reply