לאחרונה דיברו רבות על מה שנחשב "חיוני", במיוחד בכל הנוגע לספקי שירותים. שרברבים נחשבים חיוניים משתי סיבות עיקריות, וכמה אחרות (לדעתנו). הנה הסיבה.

אינסטלטורים הם חיוניים סיבה 1: זרימת מים לא מבוקרת

כאשר צינור מתפרץ או מתקן נכשל ומים זורמים, זהו מצב חירום אמיתי. מים יכולים ליצור נזקים משמעותיים לרכוש וצריך לעצור אותם בהקדם האפשרי כדי למנוע שיטפונות. לאחר כיבוי, ניתן לבצע תיקונים כך שחשבונות מים לא ירקיעו שחקים ואף שיטפונות עתידיים לא יאיימו על הנכס.

אינסטלטורים הם חיוניים סיבה 2: גיבוי ביוב

כאשר קו ביוב מגובה בבית, הוא גורם לשלושה בעיות עיקריות:

  •     שיטפון (אם מים ממשיכים לזרום)
  •     בריכת ביוב
  •     חוסר יכולת להשתמש במים

חוסר גישה למים זורמים או יכולת להשתמש בשירותים מבלי ליצור שיטפונות או פסולת נוספת בגיבוי לבית יוצרים חשש בריאותי משמעותי. חיידקים, חומר צואה ומחלות יכולים כולם להימצא בביוב המאגד ויש לשטוף אותם מהבית כמה שיותר מהר.

בשני המקרים של זרימת מים בלתי מבוקרת וגיבוי ביוב, יתכן ויהיה צורך בשירותי שיקום או ניקוי על מנת לשחזר או להחליף נכסים שנפגעו בגלל נושא האינסטלציה .

סיבות אחרות לכך שאנחנו חיוניים

בין אם הממשלה קובעת את הדברים כהכרחיים או לא, לא אומרת לנו הרבה, וגם לא ללקוחות שיודעים כמה חשובים הנושאים הנוספים הללו יכולים להיות:

דליפות.נזילות קלות סביב הכיור או האסלה עלולות לגרום לנזק משמעותי אם נותרו ללא תיקון. רצפות עץ נרקבות, ארונות, רצפות תת קרקעיות וגידול עובש יכולים להתרחש כאשר מים נכנסים לאזור ואינם יכולים להתייבש. לעתים קרובות דליפות נסתרות, רק כדי להתגלות ברגע שמתבצעים תיקונים אחרים או כשיש שיפוץ.

יש לטפל בדליפות גלויות בהקדם האפשרי על מנת להגביל או לחסל נזקים שמקורם זרם המים שאולי אינו נראה.

נוחות. לפני עשורים בעלי בתים ידעו להסתדר בלי מכשירים מסוימים. למעשה, ישנם עדיין מקומות בעולם כיום שאין להם את הנוחות של מים זורמים, קל וחומר מייצרי קרח, מקררים או מטהרי מים. עם זאת, כישראלים יש לנו את היכולת לבחור נוחות – בין אם זה קו דלק לגריל פנים או חיצוני, קו מים למקרר חכם, הורדת מים חלקית או שירותים , או ברזים המתאימים ביותר לאורח החיים שלנו.

אמנם מכשירים אלה עשויים לא להיות חיוניים לכולם, הנוחות, היעילות והאסתטיקה שלהם משפרים את איכות החיים שלנו.

תחזוקה. כידוע לבעלי בתים ומנהלי בניין, תחזוקה היא הדרך הזולה ביותר לטפל בנכס שלכם. שמירה על תנורי חימום, צינורות וניקוז מים בצורה הטובה ביותר בעקביות לאורך זמן, חוסכת זמן, כסף ולחץ על תיקון ענק בעתיד.

לדוגמה, ניקוי קו ביוב כל 12-18 חודשים יכול למנוע הצטברות שתביא לתיקון של כמה אלפי שקלים אם לא תטופל. לא זו בלבד שזה קשה מבחינה כלכלית, יש גם בלגן של חפירת החצר ואי יכולת להשתמש במים בזמן התיקון.

Leave a Reply