מזוזות מחומרים שונים ובעיצובים שונים

Hagut58

קביעת מזוזה, היא אחת המצוות המשמעותיות והבסיסיות ביהדותו רוב האנשים המאמינים, גם אם הינם מסורתיים בלבד, דואגים ומקפידים לקבוע מזוזה ואף לא יכנסו לבית ללא מזוזה ולא ישנו במקום שאין בו מזוזה וזאת מתוך הקפדה על המצווה של קביעת מזוזה. מצוות קביעת המזוזה הינה מצווה מדאורייתא (מהתורה)  ואמנם כל מזוזה כשרה (שהקלף בה נמצא במצב טוב והכתיבה בה מלאה ובהתאם לחוקי וכללי המצווה) יכולה לספק את המענה למצוות קביעת המזוזה, אך אנשים רבים בוחרים להקפיד ולהדר בבחירת מזוזה מהודרת הן מבחינת הקלף, הם מבחינת סופר הסת״ם שכותב אותה והן מבחינת בית המזוזה שמכיל את אותו הקלף.

סיבות לבחירת מזוזות מעוצבות:

  • הידור המצווה – ביהדות ישנה גישה לפיה בכל מצווה, במידה וניתן להדר בה ולפאר אותה, יש לעשות זאת מכיוון שההשקעה במצווה מחבבת את המצווה על האדם ובכך מעצימה את ההשקעה שלו במצווה ואת החיבור שלו למצווה. בחירה של מזוזות מעוצבות, היא הידור מצווה משמעותי מכיוון שכל בני הבית, דיירי הבניין או באי העסק בו קבועה המזוזה, עוברים לידה כל יום ומזוזה נאה ומיוחדת, תמשוך את תשומת ליבם אליה ובכך, תמשוך את תשומת ליבם למטרת המזוזה עצמה – מחשבה על המצווה ועל ההגנה של הקדוש ברוך הוא על החלל בו המזוזה קבועה
  • טעם אישי – המזוזה נקבעת בפתח הדלת הראשית של הבית או העסק וכן בכל דלת נוספת – כניסה לחדר, כניסה לאולם וכו' (למעט חדרי שירותים או אמבטיה). מיקום המזוזה הינו בולט ומשמעותי ולכן, אנשים רבים רוצים שהמזוזה שהם בוחרים לפתח הבית או העסק שלהם, תתאים לטעם האישי שלהם ותהיה אסתטית ומעוצבת, כך שתהיה פריט יפה בפני עצמו. במקרה של מזוזה, אין צורך בהסתפקות במועט או בצניעות מכיוון שהמטרה היא דווקא למשוך את העין אל המזוזה ולזכור את המשמעות שלה בכל פעם שעוברים לידה.

מחפשים מזוזה מעוצבת לבית או לעסק שלכם? הגות – מזוזות מעוצבות, מציעים לכם מגוון רחב של מזוזות מעוצבות מחומרים שונים ובעיצובים שונים לבחירתם בהתאם לטעם שלכם, לעיצוב הבית או העסק שלכם וכמובן שלשביעות רצונכם.

Leave a Reply