הרבה פעמים הביוב סתום בשורשים, הצטברות שומנים ופסולת, אך מים לעולם אינם נוזלים בבית עד שמגיע גשם האביב. רוב קווי הביוב סתומים בדרך לפני שהם כושלים. אני יודע… זה לא נשמע הגיוני אבל תחשבו על זה לרגע. אתה מתעורר, מתקלח, מכין ארוחת בוקר, אולי כמה אנשים אחרים מתקלחים ומשתמשים בצנרת. קו הביוב שלך עשוי להיות סתום, ומה שקורה הוא שהקו מתחיל להתמלא. הסתימה עשויה להיות 50 או 60 מטר מהבית שלכם… בדרך כלל ממש ליד העץ הגדול והיפהפה שבחצר. זה אומר שיש לך 50 או 60 מטר של צינור 4 "או 6" שניתן למלא במים ובפסולת. הקו כמעט מלא ומוכן לעלות על גדותיו בניקוז הרצפה שלך במרתף… כולם יוצאים מהבית לעבודה, לבית הספר, ולאן שהחיים לוקחים אותם. עכשיו הצינור המלא שעומד לעלות על גדותיו מתחיל לחלחל. הנוזל בקו מתחיל להתנקז לאט דרך מסת השורשים או השומן, או דרך רווחים בצינור ובסופו של דבר, כל המים נעלמים ומשאירים אחריהם את הפסולת המוצקה ובעלי הבית לעולם לא רואים את הסימנים לכך שחורי הניקוז שלהם סתומים… פעמים רבות הרווחים בצינור המאפשרים לשורשים לצמוח הם אותם רווחים המאפשרות למים לחלחל לאדמה.

עכשיו דמיינו שזה האביב, וירד גשם כבר מספר ימים והאדמה רוויה. אין שום מקום אליו יכולים המים בצינור הסתום להתנקז. עכשיו יש לכם עומס במערכת ניקוז הרצפה במרתף. ישנם מספר גדול של בתים ישנים יותר באזור תל אביב עם ביוב "משולב". משמעות הדבר היא כי כל נקודות השפיכה שלכם, ניקוז צינורות החלונות וניקוז הבית קשורים לביוב הסניטרי שלכם. אם קווי הביוב שלכם סתומים וגשמים עזים מגיעים, אין מקום אליו יכולים המים ללכת חוץ מהמרתף שלכם.

מספיק עם החדשות הרעות… עכשיו לחדשות הטובות! באאר ביובית בתל אביב  יש לנו את הפתרון לבעיה זו. בעזרת הידרו-ג'ט בלחץ הגבוה שלנו, אנו יכולים לחתוך את כל אותם שורשים ופסולת מקווי הביוב שלכם ולהחזיר אותם למצב כמעט חדש. בתמונה למעלה תוכלו לראות את יחידת הגרירה שלנו. במכונה זו יש מיכל מים של 300 ליטר ומנוע דיזל המייצר לחץ עד 4000 PSI ו 18 ליטר לדקה של מים בכדי לחתוך ולנקות אפילו את השורשים, השומן והפסולת העקשנים ביותר. במכונה זו יש 150 מטר של צינור על סליל הידראולי מאחור. בסוף צינור זה יש לנו כמה חרירים מעוצבים החותכים, דוחפים או מושכים את הצינור, את הלחץ והמים דרך הקו כדי לנקות את הביוב שלכם. הנה קישור למוצר. להלן קישור לסרטון המציג את אחד מהחרירים הללו בפעולה. בסרטון הזה הם מכניסים שני ראשי חסה ועוף שלם לצינור 4" נקי. לאחר מכן הם מכניסים את זרבובית הסילון של וורטהוג בדיוק כמו זו בה אנו משתמשים בביובית של ינ פרץ. הקליפ די קצר, אך הוא מראה באופן דרמטי כיצד עובד ההידרו-ג'ט ועד כמה הוא מנקה טוב את הביוב.

Leave a Reply