לאחר שסיימתם פרויקט שיפוץ ביתי, אתם מוכנים לשבת ולהנות מהמרחב החדש שלכם, נכון? לא כל כך מהר. לפני שתוכלו לשבת בנחת, עליכם לעשות מרתון  ניקיון לאחר בנייה . המיקוד העיקרי שלכם צריך להיות הסרת כל האבק שיצא מהבנייה לפני שהוא מגיע לתעלות האוויר שלכם. כמעט כל פרויקט של שיפוץ ביתי מייצר חלקיקי אבק שאיכשהו מתגנבים לכל פינה וחלל של החדר ששיפצתם. אל תיתנו לשכבות אבק להשאיר את הבית המחודש שלך עם מראה ישן ומכוער. שימו מסכת מגן והשתמשו ברשימת הניקוי לאחר הבנייה השימושית והנוחה של פאי ניקיון בכדי לסיים את הנגיעות האחרונות בחדר החדש והיפה שלכם.

רשימת ניקוי לאחר בנייה

  1. איבוק ושאיבת ריפוד

נוח מדי לחלקיקי האבק והלכלוך להטמיע את עצמם בווילונות, ריהוט מרופד ושטיחים. אם מאפשרים להם להתיישב במקומות אלו לאחר הבנייה, התוצאה לא יכולה להיראות רק מטונפת, אלא גם לגרום לגירודים מרגיזים אצל החברים, משפחה או אורחים. שאבו את כל המשטחים הרכים ושימו לב לפרטים הקטנים. הסירו ושאבו את כל הכריות והריפודים הקיימים בחדר. נסו לשאוב אבק פעמיים אם אתם מרגיש שיש אבק שנותר אחרי הסיבוב הראשון.

  1. נגבו משטחים קשים

נקו משטחים מלמעלה למטה. התחילו בניגוב האבק מהקירות שלכם – כן, אפילו הקירות שלכם אוספים אבק במהלך הבנייה. איבוק יבש הוא הדרך הבטוחה ביותר להסרת החלקיקים מבלי לפגוע בקיר, אך ניתן להשתמש בבד לח גם בהתאם לסוג הצבע או טפט הקיר שלכם. עיינו ביצרן הצבע או הטפט לפני השימוש בלחות כלשהי, ובדקו את השימוש על שטח קטן לפני שתמשיכו הלאה לשאר הקיר. ארונות הם מקום מנוחה מועדף נוסף על חלקיקי האבק. אבקו את האזורים הבאים. נקו את המדפים הפנימיים של כל הארונות, תוך תשומת לב מיוחדת לפינות שקשה להגיע אליהם. נגבו משטחי שיש ומשטחים שטוחים אחרים לפני שתתמודדו עם הלכלוך והפסולת שנמצאים על הרצפה או בסמוך לה. לאחר מכן, נקו את האבק הנראה לעין, ונגבו את הרצפות שלכם מקיר לקיר.

  1. נקו פתחי אוורור והחליפו מסננים

פרויקט גדול של שיפוץ ביתי פירושו כי אבק ופסולת יתערבבו באוויר עצמו ויעשו את דרכם אל פתחי האוורור שלכם. גם אם שיפצתם רק חלק אחד בביתכם, טיפול במסנני האוורור בחלל חיוני להפחתת כמות האבק שיכולה להתפשט לשאר חלקי הבית. הסירו את מכסה פתח האוורור מהקירות והתקרות שמסביב, נקו כל אחד מהם עם סבון ומים חמים ותנו להם להתייבש. החליפו את כל מסנני האוויר שנחשפו לחומרים טריים לפני החלפת מכסה האוורור. נשימה של אוויר מאובק יכולה להוביל לאלרגיות ולבעיות נשימה, אז זכרו לא לדלג על שלב זה!

  1. אל תשכחו את הדברים הקטנים

נקו את כל הרהיטים או הפריטים האחרים באזור השיפוץ בשביל ליצור חלל מגורים נטול אבק לחלוטין. להלן רשימה מהירה של אזורים שנוטים להתעלם מהם:

להבי מאוורר תקרה
גופי תאורה
בתי מנורה
אלקטרוניקה
מכשירים קטנים
פריטים דקורטיביים

אנו לא מאשימים אתכם אם אתם לא רוצים להתמודד עם הבלגן לאחר תהליך שיפוץ. אם זה המצב, התקשרו אל פאי ניקיון. צוותי הניקיון המומחים שלנו זמינים 24/7/365 ויבואו לעשות עבורכם את הניקיון לאחר הבנייה – במהירות, בבטחה וביעילות. בקרוב תוכלו להירגע בגן העדן הקטן שלכם כאשר הזיכרונות הכאוטיים של השיפוץ נמצאים מאחוריכם ועתיד מזהיר ונקי נמצא לפניכם.

 

Leave a Reply