קרא את המדריך שלנו בנושא סוגי אבזמים וסגרי תכשיטים הפופולריים בעיצובים מודרניים של שרשראות וצמידים. בחר את האבזם הטוב ביותר עבור כל עיצוב בעזרת מילון מונחים.

אטמי תכשיטים וסגרים הם רכיבים הכרחיים לרוב השרשראות, הצמידים וצמידי רגל. בחירת סוג האבזם הנכון חשובה לשביעות רצון הלקוח. להלן מילון מונחים של סגנונות אבזם בתכשיטים השונים וכיצד כל אחד מהם מתפקד.

טבעות קפיץ גדולות

טבעות הקפיץ נוצרו בראשית המאה העשרים, ומהווים חלק משרשראות וצמידים מזה שנים. פריטים אלה משתמשים במנגנון קפיץ מפלדה הפועל בעת הפעלת לחץ על התפס. טבעות קפיץ מתומחרות בצורה כלכלית ומשמשות בצורה הטובה ביותר בשרשראות קלות. הם גם פופולריים עם מדליונים, מכיוון שהם יכולים לשמש בכדי להחליף את המדליון בקלות. טבעות קפיץ גדולות וכבדות נקראות לרוב טבעות בורג.

 

אבזמי בטיחות

הצורה הראשונית ביותר הידועה של אבזם תכשיטים נוצרה בשלהי 1700, ודמתה לאבזם הבטיחות המודרני. זה מורכב משני חלקים, אחד שמכיל מנגנון נעילת קפיץ המחליק לחריץ הממוקם על החלק השני. ישנן מספר וריאציות לסגנון זה, כמו אבזמי קופסה, אבזמי פנינה וסתימות פיליגרן. בדרך כלל הם מסתובבים סביב מוט הברגה או עם לוח משיכה מופעל עם פין, כך שלא ניתן לפתוח בטעות את האבזם. תפסים אלה הם לעתים קרובות יקרים יותר ומעוצבים. לכן, הם משמשים לרוב על פריטי תכשיטים יוקרתיים.

אבזמי צינור

אבזמי צינור משמשים לחפצי תכשיטים בעלי גדילים מרובים. הם מורכבים משני צינורות חלולים עם טבעות מולחמות על כל אחת מהצינורות. כדי לאבטח אותם פשוט להחליק אחד לשני. הם מתפקדים היטב על שרשראות ועל צמידים.

אטמי קישור / מקצרים

מכונים גם משפרים, ניתן להשתמש בסגרי צירים למטרות מרובות. כמקצר חיבורי שרשראות, אספו חוליות גדולות בסוף השרשרת והבטיחו באחיזה ובכך תקצרו. הם יכולים לשמש גם כמשפר להוספת מדליונים נשלפים. אלה נוטים להיות כבדים וננעלים עם אבזם צירים.

אבזמים מגנטיים

אני אוהב אטמים מגנטיים! הם קלים לשימוש אך הם בהחלט דורשים משיכה קלה כדי להתנתק. לקוחות דורשים כי צורפים ישתמשו במתלי מגנטים לעיתים קרובות יותר בגלל הבעיות עם תפסים ומנגנונים קטנים על סוגי אבזם אחרים. נועלים מגנטיים נוטים להיות כבדים, ולכן חשוב לוודא שהם לא הפריט הכבד ביותר בתכשיט או שהם תמיד יתנדנדו לעבר לנקודה התחתונה הקדמית של השרשרת. איזנו את משקל התכשיט שלכם ותוכלו להיות מרוצים מהתוצאות.

תכשיטים להכנת מתגים

נמצא בתכשיטים מתקדמים יותר, המתגים מהודרים ונוחים לשימוש. סוגים אלה של אבזמים מורכבים משני חלקים המשתלבים זה בזה. האחד הוא תמיד צינורי אך החלק השני יכול להיות בכל צורה עגולה אך בדרך כלל הוא טבעת. לרוב מדובר בצד הכבד יותר של הסגרים. הם מוסתרים או במרכז. מתגים הם בחירה פופולרית עבור צמידי מדליון מכיוון שהם קלים לתפעול ביד אחת.

 

מתגים מאריכים

אלה הם מצבים הכוללים קישורים מרובים. הם משמשים להרחבת שרשראות באורכים שונים כדי לתת ללבוש אפשרויות נוספות.

ווים ושרשראות מרובות מדליונים

החל מקלות משקל לכבדות ומפשוטות עד ליוקרתיות, ווים ועיניים הן סגירה מועדפת לשימוש בעיצובים של תכשיטים. זה וו שנתפס דרך טבעת שמקלה על השימוש בו. אבזמים אלה הם הטובים ביותר עבור שרשראות בינוניות עד כבדות שישאירו מתח על האבזם מכיוון שהוא אינו סגור היטב.

אבזמי לובסטר

בדומה לטבעות הקפיצים המוצגות, הסגרים הללו כוללים מנגנון קפיץ מפלדה המופעל כאשר בלחץ. אתה יכול למצוא סגרי לובסטר בצורות הדק, סגלגלות ומפוארות. סגרי לובסטר פופולריים ביותר על שרשראות או שרשראות חרוזים.

אבזמי לובסטר מסתובבים

אלה כוללים את התכונות של סוגר לובסטר סטנדרטי, למעט שיש להם גם את היתרון הנוסף – סיבוב. התכשיט שלך מאובטח בזמן שהבסיס מסתובב ב 360 מעלות כך שהשרשרת שלך לא מתפתלת או נופלת.

רוצים לדעת איך להשתמש בכל אלו הצטרפו ליניב שפירא קורס צורפות

Leave a Reply