כל מה שחשוב לדעת אודות השירות

 

חתימה על מסמך ייפוי כוח מתמשך בנוכחות עורך דין המומחה בתחום, היא פעולה משמעותית מאוד אשר מצריכה מחשבה רבה ובחירת האדם הנכון הן מבחינת מיופה הכוח והן מבחינת עורך הדין שיספק את השירות.

מהו ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המייפה את כוחו של אדם בגיר, לקבל החלטות בעתיד עבור אדם אחר (בגיר אף הוא) וזאת בהסכמתו של החותם על תוכן המסמך. מסמך זה, יכול לאפשר למיופה הכוח לקבל החלטות אישיות, בריאותיות, כלכליות, פיזיות ועוד עבור האדם החותם שייפה את כוחו.

במסמך ייפוי כוח מתמשך, יכול לבחור האדם המייפה את הכוח לכתוב רשימת קווי יסוד לקבלת החלטות כגון – אפשרויות מגורים רצויות, סוגי טיפול רפואיים להם הוא מסכים, סייגים לטיפול בכספים בנוגע למכירת רכוש ועוד.

המסמך הינו מסמך משפטי לכל דבר ולכן, צריך להיות מנוסח ולהיחתם בנוכחות עורך דין לבחירת החותמים על המסמך.

ייפוי כוח מתמשך חייב להיות מוסכם על המיופה ועל המייפה שניהם. לא ניתן להכריח אדם להיות מיופה כוח והאדם המייפה את כוחו של האחר, חייב לחתום על המסמך בדעה צלולה ובהסכמה מלאה.

לבחירתו של אדם, ניתן למנות מיופי כוח מתמשכים שונים לנושאים שונים – לדוגמה מיופה כוח מתמשך לנושאים כלכליים ומיופה כוח אחר, לנושאים הכספיים שלו.

 

מתי נכון לחתום על ייפוי כוח מתמשך?

כאשר אדם מגיע לגיל מסוים או כאשר אדם סובל ממצב בריאותי אשר יכולים להוביל אותו למצב בו לא יוכל לקבל החלטות על עצמו  – דמנציה, זקנה, מחלה קשה חלילה ועוד, מומלץ להחליט ולחתום על מסמך ייפוי כוח מתמשך בנוכחות עורך דין, זאת בכדי שכל עוד האדם יכול לקבל החלטות על עצמו, הוא זה שיבחר מי יקבל את ההחלטות האלה עבורו, כאשר כבר לא יוכל לבצע זאת בעצמו, עבור עצמו.

ההמלצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכם, היא לעשות צעד זה מוקדם ככל האפשר כאשר ההחלטה מתבצעת בכובד ראש, עם השיקולים הנכונים ועם זמן למחשבה מעמיקה על האדם אותו תרצו לייפות כמקבל ההחלטות שלכם לתקופה בה לא תוכלו לקבל את ההחלטות בעצמכם.

Leave a Reply