עכשיו שהחורף נגמר, האם אתה רוצה ליהנות מהשמש? אם אתה מוצא את עצמך מביט דרך החלון לגן אחורי שנראה מעט משעמם, ייתכן שהגיע הזמן לתת לו מהפך לפני שהקיץ יגיע. פרגולה היא דרך נהדרת לא רק להוסיף פריט חדש לחצר האחורית שלך בחודשים החמים, אלא יכולה לספק צל והגנה לאזור החצר שלך כל השנה.

 

אבל לפני שההקמה יכולה להתחיל, תצטרך להבין מה אתה רוצה ליצור מהפרגולה החדשה שלך. ישנן כמה אפשרויות לבחירה, כך שזה יקל עלינו להרכיב סקירה של שלושת האפשרויות העיקריות – עץ, פלדה ואלומיניום.

 

שמור את זה קלאסי עם עץ

נכון שיש חומרי בנייה חדשים יותר של פרגולה , עץ הוא עדיין אפשרות מהיותו אחד החומרים הזולים והזמינים יותר.

 

עם זאת, אם בחרתם בעץ כחומר הבניין העיקרי שלכם, חשוב שתזכרו כי העץ זקוק לתחזוקה שוטפת כדי להגן עליו מפני ריקבון. תחזוקה של מסגרת עץ דורשת בדרך כלל:

 

לנגב את המסגרת שלך באקונומיקה בחודשים לחים כדי למנוע עובש.

שימוש בצבע איכותי ועמיד בחום למניעת נזקי חום יבשים.

צביעה מחדש של המסגרת שלך לפחות פעם בחמש שנים, כדי להבטיח שהעץ יישמר במצב אופטימלי.

אם אינך רוצה לצבוע את מסגרת העץ שלך מכיוון שאתה רוצה מראה טבעי יותר, עץ מטופל הוא חומר מצוין לשימוש.

 

הישאר מאובטח עם פלדה

אם לא מתעסקים בעץ כמסגרת לפרגולה שלך, פלדה היא אלטרנטיבה נהדרת.

פלדת Colorbond מטופלת היא הסוג הנפוץ ביותר של פלדה המשמשת לקורות לפרגולות. זה מהיר וקל לבנייה, ופלדת Colorbond  לא תירקב ולכן היא דורשת פחות תחזוקה מאשר עץ.

 

יתרון נוסף של מסגרת פלדה הוא שהיא חזקה ועמידה יותר מאשר עץ, כלומר הוא בדרך כלל תשמר למשך זמן רב יותר. עם זאת, מסגרות פלדה יכולות להיות יקרות מעץ, ולא תוכלו להשיג את המראה הטבעי שמעצים ללא מאמץ.

 

לתחזוקה של מסגרת פרגולה מפלדה, הדבר העיקרי שצריך לחשוש מנו הוא חלודה. לשם כך, חיוני שמסגרת הפלדה שלך תהיה מצופה בציפוי אבץ של 100% (המכונה גם פלדה מגולוונת) או בצבע שילוב אבץ-אלומיניום.

 

הביטחון עם האלומיניום

כשמדובר בחומר בנייה חיצוני אלומיניום הוא החומר לכך. הוא קל משקל, אינו מחליד ומעניק לך גימור מעולה ותחזוקה ונמוכה. ומכיוון שאלומיניום כל כך עמיד בפני אלמנטים טבעיים, זו האפשרות הטובה ביותר אם אתה גר באזורי מפרץ או חוף.

 

הדבר הטוב ביותר באלומיניום הוא שבדרך כלל הוא ללא תחזוקה מלבד ניקוי מדי פעם, כך שהוא מושלם למי שאין לו זמן או יכולת לצבוע את המסגרת באופן קבוע.

 

ניתן לצבוע גם אלומיניום כך שיתאים לצבע ולסגנון הבית שלכם, ומגוון רחב של צבעים זמינים לכך.

 

לא משנה מה הבחירה שלך בחומר, בסוף תהיה לך חצר שנראית טוב במשך כל השנה, אז התחל עכשיו להפיק את המרב מהחצר האחורית שלך.

Leave a Reply