לאחרונה ניקיתי את החלונות עבור לקוח חדש, והיא אמרה לי שהם לא נוקו מאז שהותקנו. היא הזכירה שהיא שכרה מנקה חלונות לחתונה של בנותיה, אך הוא מעולם לא הגיע והיא הייתה כל כך עסוקה בתוכניות החתונה שהיא מעולם לא בדקה את העניין. כל כך הרבה פעמים שמעתי סיפורים כאלה, או ניקיתי חלונות בבית או בבית עסק ומצאתי שריטות על הזכוכית ממנקה חלונות קודם, או שמעתי סיפורי אימה של חוויות רעות מלקוחות. למה זה קורה? למרבה הצער, כל אחד כיום יכול להרים מגב ולהגיד שהוא יכול לנקות חלונות, אבל מה שהם לא מבינים זה שניקוי חלונות זו אמנות. זה דורש מיומנות ותרגול. זכוכית היא שבירה, ויש טכניקה לניקוי שצריך ללמוד. בבתים גדולים יותר חלונות יכולים להיות קשים לגישה, ולכן עליכם להיות עם הכלים והידע הנכונים כדי להשלים את המשימה. שמעתי שיש מנקה חלונות שמנקה רק בתים בקומת קרקע, כמה עבודה הוא מפספס רק בגלל חוסר הניסיון והציוד שלו?

לאחרונה גם קיבלתי שיחה ממנקה חלונות מקומי שביקש בלי חשבונית, מכיוון שהוא עשה זאת רק כעבודה צדדית שנייה וכבר לא יכול היה לעמוד בזה. כל זה מוכיח לי שיש כל כך הרבה אנשים ממוצעים שמרימים מגב וסמרטוט ואומרים שהם יכולים לנקות חלונות ואז 1) לא מגיעים לעבודה 2) אין להם ציוד או ניסיון להשלים את עבודה, או 3) אינם מחויבים מספיק כדי להישאר בעסק. לרוע המזל, תעשיית ניקוי החלונות מזוהמת באנשים כאלה ומי שסובל מהתוצאות הוא, למרבה הצער, הצרכן.

אז אני מניח שהשאלה היא, איך תדעו שמנקה החלונות שאתם עומדים לשכור הוא מנקה חלונות בגובה איכותי, אמיתי ואמין? התשובה הקצרה היא – מחקר. כמה זמן הם בעסק? האם יש להם ביטוח? למרות שזה לא נדרש במדינת אוקלהומה אם יש להם ביטוח זה אומר שהם רציניים ומחויבים. האם הם מגיעים בזמן כדי לתת הערכה? האם יש להם הפניות? הרבה פעמים אני יודע שקיבלתי את העבודה לפני שאגיע אפילו לבית כדי לתת הערכה כיוון שאני יכול לומר, פשוט באמצעות שיחה עם האדם בטלפון, שהם ביצעו מחקר וכבר החליטו להעסיק אותי. אלה הלקוחות הטובים ביותר שלי, ואני יודע שעשיתי עבודה טובה מכיוון שהם כל הזמן מתקשרים אלי כדי לחזור ולהעסיק אותי.

בקיצור, אל תוטעו על ידי כל המנקים הממוצעים האלה, קחו את הזמן, עשו את המחקר ודעו לפני שאתה שוכרים.

 

 

Leave a Reply